Pod patronatem kulturaonline.pl
Reklama:
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Konkursownia [28.04.2016]

Konkursownia [28.04.2016]

2016-04-28 red.
 

Fan

W piątek 29 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na jedyny we Wrocławiu pokaz specjalny thrillera „Fan” Maneesha Sharmy, w którym Shah Rukh Khan zagrał dwie role: indyjskiego gwiazdora filmowego oraz młodego fana, ogarniętego niezdrową obsesją na jego punkcie. Przed projekcją planowany jest krótki pokaz tańca Bollywood.

W dzisiejszym świecie nietrudno zapomnieć, kto tak naprawdę stoi za ogromną popularnością sportowców, gwiazd pop czy filmowych amantów – ich fani. Z idolami wiąże ich szczególny rodzaj osobistej relacji, oscylujący na granicy miłości i obsesji.

„Fan” to opowieść o Gauravie (Shah Rukh Khan), dwudziestoparoletnim fanie, którego świat kręci się wokół gwiazdora filmowego Aryana Khanny (Shah Rukh Khan), zwanego przez Gaurava Bożyszczem. Pochodzący z przedmieść Delhi Gaurav wyrusza w podróż do Mumbaju, miasta marzeń, by złożyć życzenia urodzinowe swemu idolowi. W końcu jest nie tylko największym fanem Aryana – jest także do niego niesamowicie podobny, zatem osobista audiencja u idola nie powinna być problemem. Niestety plany Gaurava idą w łeb, a jego miłość i uwielbienie dla idola przeradzają się powoli w niebezpieczną obsesję.

Kolejne wydarzenia tego trzymającego w napięciu thrillera odsłaniają prawdziwe oblicze zarówno Gaurava, jak i Aryana. Obaj mężczyźni odkrywają w sobie cechy, których istnienia nawet nie podejrzewali. Tak jak na ekranie, tak i w sercach widzów toczy się walka – za którego z bohaterów trzymać kciuki, która z postaci jest nam bliższa? Z jednej strony wiemy, że gwiazdy to też ludzie, z drugiej jednak w każdym z nas jest odrobina fana.

Przed projekcją planowany jest krótki pokaz tańca w stylu Bollywood w wykonaniu grupy Rangoli Project. To nowo powstała grupa tańca Bollywood z Wrocławia, założona w grudniu 2015 r. przez dwie tancerki z grupy Mayura - Alicję Barabach i Alicję Jezierską oraz jedną tancerkę ze Szkoły Tańca An Najma - Karolinę Zarębską. Pierwszy owoc tej współpracy szybko docenili jurorzy Festiwalu Tańca Orientalnego w Stalowej Woli - grupa Rangoli Project zajęła I miejsce. Członkinie prowadzą zajęcia z tańca Bollywood, klasycznego indyjskiego tańca bharatanatyam, a także tańca orientalnego w różnych wrocławskich szkołach tańca. Założeniem Rangoli Project jest popularyzacja tańca i kinematografii indyjskiej we Wrocławiu, a przede wszystkim dzielenie się pozytywną energią, którą daje taniec.

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na pokaz specjalny filmu „Fan” w piątek 29.04 o 20.00 we wrocławskim DCF-ie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS FAN, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29.04 do godz. 10.00.

Kadr z filmu

Bone Tomahawk

Połączenie westernu i horroru. Dziki Zachód. Mała leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty Saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek. Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się w miasteczku.

Nikomu nie zdradza, że przed przybyciem do Bright Hope brał udział w napadzie, a uciekając trafił na indiański cmentarz, którego świętości nie uszanował. Nie mówi także o tym, że jego kumpel za ten brak szacunku zapłacił własnym życiem. Zachowuje się dziwnie i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoim zachowaniem, jak i całą postawą prowokuje Szeryfa. Wszystko dzieje się na dzikim zachodzie, o strzelaninę nietrudno. Nieznajomy dostaje strzał w nogę, trafia do więzienia. Całonocny dyżur pełnić ma przy nim młoda i piękna lekarka. Wszystko wydaje się wracać do normy. Szeryf zainterweniował, napastnik pojmany. Bright Hope może spokojnie osunąć się w swoją codzienność. Byłoby tak, gdyby nie... No właśnie. Rankiem więzienie okazuje się puste. Nie ma w nim, ani pojmanego, ani Pani Doktor. Porwało ich plemię Indian, którego to cmentarz został naruszony. Plemię okrutnych, krwiożerczych kanibali...

KONKURS

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na premierowy film „Bone Tomahawk” w dniach 29.04-5.05 we wrocławskim DCF-ie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS BONE TOMAHAWK, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29.04 do godz. 10.00.

Kadr z filmu

#WSZYSTKOGRA

W niedzielę 1 maja o 20.30 i we wtorek 3 maja o 18.30 zapraszamy do DCF-u na pokazy przedpremierowe musicalu Agnieszki Glińskiej. W filmie pełnym znanych polskich piosenek zagrali m.in.: Eliza Rycembel, Kinga Preis, Stanisława Celińska, Sebastian Fabijański, Antoni Pawlicki i Bartosz Żuchowski. Film w repertuarze od 6 maja.

„#WszystkoGra” to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć? W niezwykłej historii o miłości partnerują im Sebastian Fabijański, Antoni Pawlicki i Bartosz Żuchowski. W obsadzie zobaczymy także m.in. Krzysztofa Stroińskiego i Pawła Wawrzeckiego.

Wszystko to w rytmie najpiękniejszych polskich piosenek w zupełnie nowych aranżacjach. Niezapomniane melodie i doskonałe teksty najlepszych autorów – od Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty przez Maanam po T.Love. Nowy blask tych przebojów podkreślą najlepsi tancerze w porywających choreografiach Agustina Egurroli. Film wyreżyserowała Agnieszka Glińska, a autorem zdjęć jest znakomity operator Paweł Edelman.

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu „#WszystkoGra” w niedzielę 1.05 o 20.30 i we wtorek 3.05 o 18.30 we wrocławskim DCF-ie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS #WSZYSTKOGRA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe i dzień, w którym chcielibyście wybrać się na film. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29.04 do godz. 10.00.

Zobasz pozostałe konkursy:

Komentarze